Fredrik Hillelson

VD, grundare och delägare , Novare Human Capital


VD, Novare Executive Search

Teamtillhörighet: VD- och Styrelserekryteringar

0735 20 00 62
fredrik.hillelson@novare.se
LinkedIn

Elisabet Nyberg

VD-assistent åt Fredrik Hillelson


Novare Executice Search

+46 735 02 02 97
Elisabet.Nyberg@novare.se
LinkedIn

Anna Schauman

Delägare Novare Human Capital


Seniorkonsult, Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Finans

+46 760 02 45 75
anna.schauman@novare.se
LinkedIn

Anders Cedermark

Delägare Novare Human Capital


Seniorkonsult Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Industri

0707 92 20 75
anders.cedermark@novare.se
LinkedIn

Per-Allan Karlsson

Delägare Novare Human Capital


Seniorkonsult, Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media, VD- och Styrelserekryteringar

+46 705 42 19 31
per-allan.karlsson@novare.se
LinkedIn

David Lindquist

Delägare Novare Human Capital


COO, operativ chef för koncernen

+46 704 011 436
david.lindquist@novare.se
LinkedIn

Anna Malmström

Kommersiell chef


Novare Human Capital

0735-233 014
Anna.malmstrom@novare.se
LinkedIn

David Löfvendahl

Kommunikationschef


Novare Human Capital

+46 76 114 56 01
david.lofvendahl@novare.se
LinkedIn

Erika Andersson

VD och delägare


Novare Pay Consulting

+46 (0)735 16 53 87
erika.andersson@novare.se
LinkedIn

Farzad Golchin

VD och grundare


Novare Potential

073 660 23 37
farzad.golchin@novarepotential.se
LinkedIn

Magdalena Ihre

VD och delägare


Novare Propell

+46 706 05 55 00
magdalena.ihre@novare.se
LinkedIn

Delal Apak

VD och delägare


Novare Peritos

0739 98 91 63
delal.apak@peritos.se

Michelle Borin

VD och grundare


Novare Public

+46 763 17 46 92
Michelle.Borin@novare.se
LinkedIn

Sohaila Bagger-Sjöbäck

VD och grundare


Novare Professionals

0733 43 43 29
sohaila.baggersjoback@novare.se
LinkedIn

Erik Jennefelt

VD och delägare


Novare Pension Consulting

0733 34 44 12
erik.jennefelt@novare.se
LinkedIn

Susanne Ekström

CEO & Founder / Senior Consultant


Novare Leadership Academy

0735 22 45 24
susanne.ekstrom@novare.se
LinkedIn

Anna Skalman

Team Coordinator


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Finans

+46 725 65 36 26
anna.skalman@novare.se
LinkedIn

Antonia Hägg

Seniorkonsult och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: IT & Telekom

0708 58 70 56
antonia.hagg@novare.se
LinkedIn

Otto Wahlström

Researcher


Teamtillhörighet: IT & Telekom

+46 709 77 18 57
Otto.Wahlstrom@novare.se
LinkedIn

Anna Eriksson

Senior Researcher och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: VD- och Styrelserekryteringar

0706 09 57 34
anna.eriksson@novare.se
LinkedIn

Lauren E. Smith

VD Diversified Search Miami, ansvarig för styrelsetillsättningar i USA


Teamtillhörighet: VD- och Styrelserekryteringar

Lauren.Smith@divsearch.com

Kinan Halal

Community manager och delägare


Novare Potential

0735 09 11 18
kinan.halal@novarepotential.se
LinkedIn

Afaaf Naddour

Researcher


Novare Potential

afaaf.naddour@novarepotential.se

Christian Agneskog

Seniorkonsult


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Finans

0707 38 71 34
christian.agneskog@novare.se
LinkedIn

David Strömwall

Seniorkonsult och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Industri

0760 02 45 77
david.stromwall@novare.se
LinkedIn

Frans Lundin

Seniorkonsult


Teamtillhörighet: Industri

+46 709 22 53 54
frans.lundin@novare.se
LinkedIn

Katarina Dahlin

Seniorkonsult och delägare


Novare Executice Search

Teamtillhörighet: Professional Services

0760 02 45 72
katarina.dahlin@novare.se
LinkedIn

Karin Hedenström

Konsult och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Industri

0704 16 39 12
karin.hedenstrom@novare.se
LinkedIn

Thérèse Liljedahl von Segebaden

Seniorkonsult och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Professional Services

0760 02 45 74
therese.liljedahl@novare.se
LinkedIn

Hanna Nyrén (tjänstledig)

Junior Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: VD- och Styrelserekryteringar

0709 37 12 02
hanna.nyren@novare.se

Ida Högberg (föräldraledig)

Senior Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: VD- och Styrelserekryteringar

076 103 02 63
ida.hogberg@novare.se

Lana Haddad

Researcher


Novare Potential

lana.haddad@novarepotential.se

Lars Fridell

Senior Researcher


Novare Executice Search

Teamtillhörighet: Finans

0704 34 30 27
lars.fridell@novare.se
LinkedIn

Helena Anderlind

Senior Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Industri, Professional Services

0730 35 02 18
helena.anderlind@novare.se
LinkedIn

Ingrid Svensson

Team Coordinator


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Professional Services, VD- och Styrelserekryteringar

076 348 70 70
ingrid.svensson@novare.se
LinkedIn

Lennart Johansson

Programledare, Senior rådgivare


Novare Executive Search

0709 47 85 48
l.johansson@novare.se
LinkedIn

Louise De Geer

Senior Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Finans

0735 05 35 31
louise.degeer@novare.se
LinkedIn

Maja Ytterell

Senior Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Industri

0761 66 48 78
maja.ytterell@novare.se
LinkedIn

Mattias Bedding

Seniorkonsult och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media

0705 38 52 05
mattias.bedding@novare.se
LinkedIn

Camilla Ericsson Wibom

Seniorkonsult och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media

+46 735 19 99 07
Camilla.EricssonWibom@novare.se
LinkedIn

Malcolm Leijonhielm

Seniorkonsult


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media

+46 735 06 43 10
Malcolm.Leijonhielm@novare.se
LinkedIn

Pia Sergo

Konsult och samtalspartner


Novare Executive Advisory

0739 86 51 44
pia.sergo@novare.se
LinkedIn

Maria Billing

Konsult


Novare Executive Advisory

0708 25 75 57
maria.billing@novare.se
LinkedIn

Sara Råsmar (föräldraledig)

Seniorkonsult


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Försäkring & Finans

0706 60 22 07
sara.rasmar@novare.se

Pia Hedbäck

Senior Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Industri

+ 46 730 36 28 34
Pia.Hedback@novare.se
LinkedIn

Sara Kinell

Senior Researcher


Novare Executice Search

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media

0735 02 69 17
sara.kinell@novare.se
LinkedIn

Sandra Hünning

Chef Research & Administration


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media

0704 96 21 62
sandra.hunning@novare.se
LinkedIn

Susanna Vaara

Rekryteringskonsult


Novare Potential

+46 70 209 63 29
susanna.vaara@novarepotential.se

Fanny Palmlund

Administratör


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Administration

+46 8 463 23 00
fanny.palmlund@novare.se

Maxwell Starkie

Adminstratör


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Administration

+46 (0) 723 87 26 50
maxwell.starkie@novare.se
LinkedIn

Ulrika Alberts

Team Coordinator


Novare Executive Search AB

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media, IT & Telekom

0709 92 79 69
ulrika.alberts@novare.se

Alice Jurell

Researcher


Novare Propell

0735-23 11 28
alice.jurell@novarepropell.se
LinkedIn

Charlotta Cedermark

Rekryteringskonsult och delägare


Novare Propell

0735 23 30 04
charlotta.cedermark@novarepropell.se
LinkedIn

Daniele Terrizzi

Rekryteringskonsult och delägare


Novare Propell

0735 23 30 30
daniele.terrizzi@novarepropell.se
LinkedIn

Ebba Levin

Rekryteringskonsult och delägare


Novare Propell

0735 23 30 17
ebba.levin@novarepropell.se
LinkedIn

Helene Sköld

Rekryteringskonsult


Novare Propell

0708 74 38 25
helene.skold@novarepropell.se
LinkedIn

Jessica Fontin

Rekryteringskonsult och delägare


Novare Propell

0735 23 30 18
jessica.fontin@novarepropell.se
LinkedIn

Katarina Jovanovic

Researcher


Novare Propell

0708-441240
katarina.jovanovic@novarepropell.se
LinkedIn

Kristin Högdahl

Rekryteringskonsult


Novare Propell

0733 43 45 94
kristin.hogdahl@novarepropell.se
LinkedIn

Maria Becker

Rekryteringskonsult


Novare Propell

0761 33 64 85
maria.becker@novarepropell.se
LinkedIn

Rebecka Billström

Marknads- och Ekonomikoordinator


Novare Propell

0702 94 95 34
rebecka.billstrom@novarepropell.se
LinkedIn

Sofia Eriksson

Researcher


Novare Propell

0735 23 30 05
sofia.eriksson@novarepropell.se
LinkedIn

Sardonia Omed

Researcher


Novare Propell

0735 17 44 51
sardonia.omed@novarepropell.se
LinkedIn

Sebastian Glovéus

Rekryteringskonsult


Novare Propell

0735 23 30 03
sebastian.gloveus@novarepropell.se
LinkedIn

Sofia Dippel

Researcher


Novare Propell

0735-174450
sofia.dippel@novarepropell.se
LinkedIn

Susanna Westman

Rekryteringskonsult och delägare


Novare Propell

0735 43 38 73
susanna.westman@novarepropell.se
LinkedIn

Sofie Jungmar

Head of Candidate Relations / Consultant


Novare Leadership Academy

0761 67 63 62
sofie.jungmar@novare.se
LinkedIn

Anne Wolf

Head of Corporate Relations / Senior Consultant


Novare Leadership Academy

0706 39 60 99
anne.wolf@novare.se
LinkedIn

Petra Wigh

Head of Product Innovation / Senior Consultant


Novare Leadership Academy

0709 73 21 09
petra.wigh@novare.se
LinkedIn

Helena Fogelmarck

Senior Consultant


Novare Leadership Academy

076-8494540
helena.fogelmarck@novare.se
LinkedIn

Sara Björklund

Head of Marketing / Consultant


Novare Leadership Academy

0736 14 27 00
sara.bjorklund@novare.se
LinkedIn

Liselotte Stray

Consultant


Novare Leadership Academy

0768 52 38 11
liselotte.stray@novare.se
LinkedIn

Yavuz Barth

Consultant


Novare Leadership Academy

0761 61 34 88
yavuz.barth@novare.se
LinkedIn

Mina Lindman

Senior Consultant


Novare Leadership Academy

+46 70 291 40 74
mina.lindman@novare.se
LinkedIn

Anna Liljegren Rassing

Rekryteringskonsult och delägare


Novare Professionals

076 429 18 03
anna.liljegren@novare.se
LinkedIn

Joakim Groth

Rekryteringskonsult


Novare Professionals

0735148095
Joakim.Groth@novare.se
LinkedIn

Annika Domeij

Konsultchef


Novare Professionals

0723000521
Annika.Domeij@novare.se
LinkedIn

Andreas Lauritzen

Seniorkonsult och delägare


Novare Pay Consulting

0706-76 67 75
andreas.lauritzen@novare.se
LinkedIn

Johan Westberg

Konsult och delägare


Novare Pay Consulting

+46 7307 555 98
johan.westberg@novare.se

Johanna Sommarlund

Konsult och delägare


Novare Pay Consulting

+46 735 15 66 61
Johanna.Sommarlund@novare.se
LinkedIn

Maria Träisk

Konsult


Novare Pay Consulting

+46 72 018 70 98
Maria.Traisk@novare.se
LinkedIn

Erik Nilsson

Konsult och delägare


Novare Pay Consulting

+46 703 74 76 15
erik.nilsson@novare.se

Viktor Nyman

Konsult


Novare Pay

+46 733 284 470
Viktor.Nyman@novare.se
LinkedIn

Jonas Gyllenkrook

Extern konsult - bistår vid speciella frågeställningar


Novare Pension Consulting

072 575 00 43
jonas.gyllenkrook@novare.se

Cecilia Barck-Holst

Ekonomiansvarig


Peritos

0701 49 49 54
cecilia@peritos.se

Lisa Jägnert

Coach i Göteborg


Peritos

0735 44 47 92
lisa.jagnert@peritos.se

Camilla Lundblad

Coach i Göteborg


Peritos

+46 735 222 211
camilla.lundblad@peritos.se

Malin Crona

Rekryteringskonsult


Novare Potential

+46 72 308 72 94
malin.crona@novarepotential.se

Richard Stening

Coach Stockholm


Novare Peritos

0709-908 232
richard.stening@peritos.se
LinkedIn

Thomas Örnstad

Coach Stockholm


Novare Peritos

+46 705 491 495
thomas.ornstad@peritos.se

Arja Jauhiainen

Ekonomiassistent


Novare Human Capital

arja.jauhiainen@novare.se

Johanna Axner

Ekonomiassistent


Novare Human Capital

johanna.axner@novare.se

Elly Tuamah

Kontorsvärd


Novare Human Capital

0737-01 36 16
elly.tuamah@novare.se

Eva Karlsson

Redovisningschef


Novare Human Capital

0761 74 36 01
eva.karlsson@novare.se
LinkedIn

Lena Hedberg

Löneadministratör


Novare Human Capital

Lena.Hedberg@novare.se

Mia Rispling

Kontorschef


Novare Human Capital

0760 34 42 11
mia.rispling@novare.se
LinkedIn

Annica Granlund

Receptionist


Novare Human Capital

+46 76 00 245 81
Annica.Granlund@novare.se
LinkedIn

Sara Kalin

Receptionist


Novare Human Capital

0708 12 34 01
sara.kalin@novare.se
LinkedIn