Fredrik Hillelson

VD, grundare och delägare , Novare Human Capital


VD, Novare Executive Search

Teamtillhörighet: VD- och Styrelserekryteringar

+46 (0) 735 20 00 62
Fredrik.Hillelson@novare.se
LinkedIn

Elisabet Nyberg

VD-assistent åt Fredrik Hillelson


Novare Executive Search

+46 (0) 735 02 02 97
Elisabet.Nyberg@novare.se
LinkedIn

Anna Schauman

Delägare Novare Human Capital


Seniorkonsult, Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Finans

+46 (0) 760 02 45 75
Anna.Schauman@novare.se
LinkedIn

Anders Cedermark

Delägare Novare Human Capital


Seniorkonsult, Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Industri

+46 (0) 707 92 20 75
Anders.Cedermark@novare.se
LinkedIn

Per-Allan Karlsson

Delägare Novare Human Capital


Seniorkonsult, Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media, VD- och Styrelserekryteringar

+46 (0) 705 42 19 31
Per-Allan.Karlsson@novare.se
LinkedIn

David Lindquist

Delägare Novare Human Capital


COO, operativ chef för koncernen

+46 (0) 704 011 436
David.Lindquist@novare.se
LinkedIn

Anna Malmström

Kommersiell chef


Novare Human Capital

+46 (0) 735 23 30 14
Anna.Malmstrom@novare.se
LinkedIn

David Löfvendahl

Kommunikationschef


Novare Human Capital

+46 (0) 761 14 56 01
David.Lofvendahl@novare.se
LinkedIn

Erika Andersson

VD och delägare


Novare Pay Consulting

+46 (0) 735 16 53 87
Erika.Andersson@novare.se
LinkedIn

Farzad Golchin

VD och grundare


Novare Potential

+46 (0) 736 60 23 37
Farzad.Golchin@novarepotential.se
LinkedIn

Magdalena Ihre

VD och delägare


Novare Propell

+46 (0) 706 05 55 00
Magdalena.Ihre@novare.se
LinkedIn

Delal Apak

VD och delägare


Novare Peritos

+46 (0) 739 98 91 63
Delal.Apak@peritos.se
LinkedIn

Michelle Borin

VD och grundare


Seniorkonsult, Novare Public

+46 (0) 763 17 46 92
Michelle.Borin@novare.se
LinkedIn

Sohaila Bagger-Sjöbäck

VD och grundare


Novare Professionals

+46 (0) 733 43 43 29
Sohaila.Baggersjoback@novare.se
LinkedIn

Erik Jennefelt

VD och delägare


Novare Pension Consulting

+46 (0) 733 34 44 12
Erik.Jennefelt@novare.se
LinkedIn

Susanne Ekström

CEO & Founder / Senior Consultant


Novare Leadership Academy

+46 (0) 735 22 45 24
Susanne.Ekstrom@novare.se
LinkedIn

Anna Skalman

Team Coordinator


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Finans

+46 (0) 725 65 36 26
Anna.Skalman@novare.se
LinkedIn

Antonia Hägg

Seniorkonsult och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: IT & Telekom

+46 (0) 708 58 70 56
Antonia.Hagg@novare.se
LinkedIn

Otto Wahlström

Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: IT & Telekom

+46 (0) 709 77 18 57
Otto.Wahlstrom@novare.se
LinkedIn

Anna Eriksson

Senior Researcher och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: VD- och Styrelserekryteringar

+46 (0) 706 09 57 34
Anna.Eriksson@novare.se
LinkedIn

Lauren E. Smith

VD Diversified Search Miami, ansvarig för styrelsetillsättningar i USA


Teamtillhörighet: VD- och Styrelserekryteringar

Lauren.Smith@divsearch.com

Christian Agneskog

Seniorkonsult och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Finans

+46 (0) 707 38 71 34
Christian.Agneskog@novare.se
LinkedIn

Daniele Terrizzi

Seniorkonsult


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Finans

+46 (0) 735 23 30 30
Daniele.Terrizzi@novare.se
LinkedIn

David Strömwall

Seniorkonsult och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Industri

+46 (0) 760 02 45 77
David.Stromwall@novare.se
LinkedIn

Ulrica Westlund

Team Coordinator


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Industri

+46 (0) 761 10 84 01
Ulrica.Westlund@novare.se
LinkedIn

Frans Lundin

Seniorkonsult


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Industri

+46 (0) 709 22 53 54
Frans.Lundin@novare.se
LinkedIn

Katarina Dahlin

Seniorkonsult och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Professional Services

+46 (0) 760 02 45 72
Katarina.Dahlin@novare.se
LinkedIn

Thérèse Liljedahl von Segebaden

Seniorkonsult och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Professional Services

+46 (0) 760 02 45 74
Therese.Liljedahl@novare.se
LinkedIn

Hanna Nyrén

Juniorkonsult


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: VD- och Styrelserekryteringar

+46 (0) 709 37 12 02
Hanna.Nyren@novare.se
LinkedIn

Ida Högberg

Senior Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: VD- och Styrelserekryteringar

+46 (0) 761 03 02 63
Ida.Hogberg@novare.se
LinkedIn

Lars Fridell

Senior Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Finans

+46 (0) 704 34 30 27
Lars.Fridell@novare.se
LinkedIn

Helena Anderlind

Senior Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Industri, Professional Services

+46 (0) 730 35 02 18
Helena.Anderlind@novare.se
LinkedIn

Ingrid Svensson

Team Coordinator


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Professional Services, VD- och Styrelserekryteringar

076 348 70 70
ingrid.svensson@novare.se
LinkedIn

Lennart Johansson

Programledare, Senior rådgivare


Novare Executive Search

+46 (0) 709 47 85 48
L.Johansson@novare.se
LinkedIn

Louise De Geer

Senior Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Finans

+46 (0) 735 05 35 31
Louise.Degeer@novare.se
LinkedIn

Maja Ytterell

Senior Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Industri

+46 (0) 761 66 48 78
Maja.Ytterell@novare.se
LinkedIn

Mattias Bedding

Seniorkonsult och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media

+46 (0) 705 38 52 05
Mattias.Bedding@novare.se
LinkedIn

Camilla Ericsson Wibom

Seniorkonsult och delägare


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media

+46 (0) 735 19 99 07
Camilla.EricssonWibom@novare.se
LinkedIn

Malcolm Leijonhielm

Seniorkonsult


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media

+46 (0) 735 06 43 10
Malcolm.Leijonhielm@novare.se
LinkedIn

Sara Råsmar

Seniorkonsult


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Försäkring & Finans

+46 (0) 706 60 22 07
Sara.Rasmar@novare.se
LinkedIn

Pia Hedbäck

Senior Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Industri

+46 (0) 730 36 28 34
Pia.Hedback@novare.se
LinkedIn

Sara Kinell

Senior Researcher


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media

+46 (0) 735 02 69 17
Sara.Kinell@novare.se
LinkedIn

Sandra Hünning

Chef Research & Administration


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media

0704 96 21 62
sandra.hunning@novare.se
LinkedIn

Susanna Vaara

Rekryteringskonsult


Novare Potential

+46 (0) 702 09 63 29
Susanna.Vaara@novarepotential.se
LinkedIn

Maxwell Starkie

Administratör


Novare Executive Search

Teamtillhörighet: Administration

+46 (0) 723 87 26 50
Maxwell.Starkie@novare.se
LinkedIn

Ulrika Alberts

Team Coordinator


Novare Executive Search AB

Teamtillhörighet: Consumer Goods Retail & Media, IT & Telekom

+46 (0) 709 92 79 69
Ulrika.Alberts@novare.se
LinkedIn

Pia Sergo

Konsult och samtalspartner


Novare Executive Advisory

+46 (0) 739 86 51 44
Pia.Sergo@novare.se
LinkedIn

Maria Billing

Konsult


Novare Executive Advisory

+46 (0) 708 25 75 57
Maria.Billing@novare.se
LinkedIn

Alice Jurell

Researcher


Novare Propell

+46 (0) 735 23 11 28
Alice.Jurell@novarepropell.se
LinkedIn

Charlotta Cedermark

Rekryteringskonsult och delägare


Novare Propell

+46 (0) 735 23 30 04
Charlotta.Cedermark@novarepropell.se
LinkedIn

Ebba Levin

Rekryteringskonsult och delägare


Novare Propell

+46 (0) 735 23 30 17
Ebba.Levin@novarepropell.se
LinkedIn

Federico Brolli

Researcher


Novare Propell

0708-869794
federico.brolli@novarepropell.se
LinkedIn

Helene Sköld

Rekryteringskonsult


Novare Propell

+46 (0) 708 74 38 25
Helene.Skold@novarepropell.se
LinkedIn

Jessica Fontin

Rekryteringskonsult och delägare


Novare Propell

+46 (0) 735 23 30 18
Jessica.Fontin@novarepropell.se
LinkedIn

Katarina Jovanovic

Researcher


Novare Propell

+46 (0) 708 44 12 40
Katarina.Jovanovic@novarepropell.se
LinkedIn

Kristin Högdahl

Rekryteringskonsult


Novare Propell

+46 (0) 733 43 45 94
Kristin.Hogdahl@novarepropell.se
LinkedIn

Maria Becker

Rekryteringskonsult


Novare Propell

+46 (0) 761 33 64 85
Maria.Becker@novarepropell.se
LinkedIn

Rebecka Billström

Marknads- och Ekonomikoordinator


Novare Propell

+46 (0) 702 94 95 34
Rebecka.Billstrom@novarepropell.se
LinkedIn

Sofia Eriksson

Researcher


Novare Propell

+46 (0) 735 23 30 05
Sofia.Eriksson@novarepropell.se
LinkedIn

Sardonia Omed

Researcher


Novare Propell

+46 (0) 735 17 44 51
Sardonia.Omed@novarepropell.se
LinkedIn

Sebastian Glovéus

Rekryteringskonsult


Novare Propell

+46 (0) 735 23 30 03
Sebastian.Gloveus@novarepropell.se
LinkedIn

Sofia Dippel

Researcher


Novare Propell

+46 (0) 735 17 44 50
Sofia.Dippel@novarepropell.se
LinkedIn

Susanna Westman

Rekryteringskonsult och delägare


Novare Propell

+46 (0) 735 43 38 73
Susanna.Westman@novarepropell.se
LinkedIn

Sofie Jungmar

Head of Candidate Relations / Consultant


Novare Leadership Academy

+46 (0) 761 67 63 62
Sofie.Jungmar@novare.se
LinkedIn

Anne Wolf

Head of Corporate Relations / Senior Consultant


Novare Leadership Academy

+46 (0) 706 39 60 99
Anne.Wolf@novare.se
LinkedIn

Petra Wigh

Head of Product Innovation / Senior Consultant


Novare Leadership Academy

+46 (0) 709 73 21 09
Petra.Wigh@novare.se
LinkedIn

Sara Björklund

Head of Marketing / Consultant


Novare Leadership Academy

+46 (0) 736 14 27 00
Sara.Bjorklund@novare.se
LinkedIn

Liselotte Stray

Consultant


Novare Leadership Academy

+46 (0) 768 52 38 11
Liselotte.Stray@novare.se
LinkedIn

Yavuz Barth

Consultant


Novare Leadership Academy

+46 (0) 761 61 34 88
Yavuz.Barth@novare.se
LinkedIn

Alice Stål

Consultant


Novare Leadership Academy

+46 (0) 763 18 65 06
Alice.Stal@novare.se
LinkedIn

Sebastian Wictorin

Consultant


Novare Leadership Academy

+46 (0) 763 15 63 16
Sebastian.Wictorin@novare.se
LinkedIn

Mitra Frost

COO och delägare


Seniorkonsult, Novare Public

+46 (0) 73 640 92 39
Mitra.Frost@novare.se
LinkedIn

Mina Lindman

Senior Consultant


Novare Leadership Academy

+46 (0) 702 91 40 74
Mina.Lindman@novare.se
LinkedIn

Vincent Bash

Researcher


Novare Public

+46 (0) 73 532 34 78
Vincent.Bash@novare.se

Anna Liljegren Rassing

Rekryteringskonsult och delägare


Novare Professionals

+46 (0) 764 29 18 03
Anna.Liljegren@novare.se
LinkedIn

Joakim Groth

Rekryteringskonsult


Novare Professionals

+46 (0) 735 14 80 95
Joakim.Groth@novare.se
LinkedIn

Annika Domeij

Konsultchef


Novare Professionals

+46 (0) 723 00 05 21
Annika.Domeij@novare.se
LinkedIn

Andreas Lauritzen

Seniorkonsult och delägare


Novare Pay Consulting

+46 (0) 706 76 67 75
Andreas.Lauritzen@novare.se
LinkedIn

Johanna Sommarlund

Konsult och delägare


Novare Pay Consulting

+46 (0) 735 15 66 61
Johanna.Sommarlund@novare.se
LinkedIn

Maria Träisk

Konsult


Novare Pay Consulting

+46 (0) 720 18 70 98
Maria.Traisk@novare.se
LinkedIn

Erik Nilsson

Konsult och delägare


Novare Pay Consulting

+46 703 74 76 15
erik.nilsson@novare.se

Viktor Nyman

Konsult


Novare Pay

+46 (0) 733 28 44 70
Viktor.Nyman@novare.se
LinkedIn

Jonas Gyllenkrook

Extern konsult - bistår vid speciella frågeställningar


Novare Pension Consulting

+46 (0) 725 75 00 43
Jonas.Gyllenkrook@novare.se

Cecilia Barck-Holst

Ekonomiansvarig


Peritos

+46 (0) 701 49 49 54
Cecilia@peritos.se

Lisa Jägnert

Coach i Göteborg


Peritos

+46 (0) 735 44 47 92
Lisa.Jagnert@peritos.se

Thomas Örnstad

Coach Stockholm


Novare Peritos

+46 (0) 705 49 14 95
Thomas.Ornstad@peritos.se

Richard Stening

Coach Stockholm


Novare Peritos

+46 (0) 709 90 82 32
Richard.Stening@peritos.se
LinkedIn

Camilla Lundblad

Coach i Göteborg


Peritos

+46 (0) 735 22 22 11
Camilla.Lundblad@peritos.se

Afaaf Naddour

Researcher


Novare Potential

Afaaf.Naddour@novarepotential.se

Lana Haddad

Researcher


Novare Potential

Lana.Haddad@novarepotential.se

Kinan Halal

Community manager och delägare


Novare Potential

+46 (0) 735 09 11 18
Kinan.Halal@novarepotential.se
LinkedIn

Malin Crona

Rekryteringskonsult


Novare Potential

+46 (0) 723 08 72 94
Malin.Crona@novarepotential.se

Arja Jauhiainen

Ekonomiassistent


Novare Human Capital

Arja.Jauhiainen@novare.se

Johanna Axner

Ekonomiassistent


Novare Human Capital

Johanna.Axner@novare.se

Eva Karlsson

Redovisningschef


Novare Human Capital

+46 (0) 761 74 36 01
Eva.Karlsson@novare.se
LinkedIn

Lena Hedberg

Löneadministratör


Novare Human Capital

Lena.Hedberg@novare.se

Mia Rispling

Kontorschef


Novare Human Capital

+46 (0) 760 34 42 11
Mia.Rispling@novare.se
LinkedIn

Annica Granlund

Receptionist


Novare Human Capital

+46 (0) 760 02 45 81
Annica.Granlund@novare.se
LinkedIn

Sara Kalin

Receptionist


Novare Human Capital

+46 (0) 708 12 34 01
Sara.Kalin@novare.se